Velkoobchod Orijin Tea Velkoobchod Orijin Tea
  • Angličtina
  • ČajeČaje

    Čerstvé sklizně

    Novinky

    Šetrné zemědělství

    Zelené

    Červené

    Pu-Erhy & Tmavé

    Bílé

    Oolongy

    Žluté

    Jasmínové

    Japonské

    Indické

    Bylinné

  • KeramikaKeramika

    Novinky

    Sklo

    Porcelán

    Yixing

    Litina

    Čajová moře

    Příslušenství

    Soupravy

    Kamjove

    Sáčky

    Sáčky / Ostatní

Login / Register
0 items / 0 Kč
Menu
  • Angličtina
Velkoobchod Orijin Tea Velkoobchod Orijin Tea
0 items / 0 Kč
Zvětšit
Úvodní stránkaČajeŠetrné zemědělství Hubei Shou Mei

Hubei Shou Mei

Pro zobrazení cen a dostupnosti se přihlašte

Bílý čaj vyráběný tradiční metodou – lístky se nejprve nechávají přirozeně zavadnout na slunci a poté se pečlivě dosušují. Lístky pocházejí z malostromové, přirozeně se vyskytující variety čajovníku rostoucího divoce v téměř nepřístupné lokalitě provincie Hubei. Díky šetrnému zpracování si zachovávají svůj původní tvar i lesklý, vícebarevný vzhled.

Čaj vyniká jemnou květinovou vůní, nálev je čirý, světle mandlového odstínu.

Chuť je osvěžující, příjemně sladká a doprovázená dlouhotrvajícím aftertastem.

Metody přípravy jsou všestranné – hodí se pro klasické louhování, vícenálevový způsob přípravy i pro přípravu povařením.

Vyčistit
Katalogové číslo: C317 Kategorie: Bílé, Čaje, Šetrné zemědělství
zavřít
Kategorie
  • Čaje
    • Červené
    • Oolongy
    • Bílé
    • Pu-Erhy & Tmavé
    • Zelené
    • Žluté
    • Jasmínové
    • Japonské
    • Bylinné
    • Šetrné zemědělství
  • Keramika
  • Popis
  • Další informace
Popis

Shennongjia: nacházející se v západní části provincie Hubei v Číně, je biosférickou rezervací UNESCO a lokalitou světového dědictví UNESCO, často nazývanou „střecha střední Číny“. Čajovníky použité pro výrobu čajů z této oblasti nejsou pěstovány na plantážích – jde o divoce rostoucí staré čajovníky roztroušené v prapůvodních lesích v nadmořských výškách nad 700 metrů. Oblast je po celý rok zahalena mlhou a oblaky a vyznačuje se výraznými rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Vegetace zde přechází od subtropické přes mírné pásmo až po chladnomilnou horskou flóru. Půda je kamenitá a vznikla zvětráváním žuly. Čajovníky zde žijí v přirozené symbióze s okolním lesem, bez použití hnojiv či pesticidů. Díky tomu vzniká jedinečné „terroirové aroma“ – charakteristický „horský charakter“.

Další informace
Hmotnost-
Původ

Hubei

Místo

Shen Nong Jia 神农架

Sběr

červen 2025

Označení

Ye Sheng 野生

Kultivar

Qun Ti Zhong 群体种

Související produkty

Zavřít

Hong Bao Shi

Čaje, Červené, Šetrné zemědělství
"Červený drahokam" - drobnější lesklé lístky, pečlivě ručně tvarované do menších kuliček. Příjemně prohřívající červený čaj intenzinvní ovocné vůně, plné a komplexní, dlouze doznívající chuti se stopou muskatelu.Krásný a vyjímečný červený čaj.
Detaily

Pro zobrazení cen a dostupnosti se přihlašte

Náhled
Zavřít

Orijin 2023 Simao Cha Tou

Čaje, Pu-Erhy & Tmavé, Šetrné zemědělství, shu - tmavé (ripe)
"Čajové hlavy" z oblasti Simao, sběr z roku 2023. Krásné a velké, pevně 'slisované'.Plné, nasládlé a již lehce vyzrálé chuti na mnoho a mnoho nálevů.
Detaily

Pro zobrazení cen a dostupnosti se přihlašte

Náhled
Zavřít

Gou Qing

Zelené, Če-ťiang, Čaje, Šetrné zemědělství
"Zelené háčky" - svěží zelený čaj drobnějšího listu z provincie Če-ťiang, ze stejných zahrad, ze kterých pochází některé naše čaje typu Long Jing, skvělý poměr cena/kvalita.Díky naší investici do moderní výbavy pro zpracování rolovaného typu zeleného čaje můžeme tento nabízet za velmi příznivou cenu.
Detaily

Pro zobrazení cen a dostupnosti se přihlašte

Náhled
Zavřít

Guangxi Dong Fang Mei Ren

Oolongy, Kuang-si, Čaje, Šetrné zemědělství
Podmanivá 'Kráska' z Číny v základní sortě od stejného producenta jako výběrová varianta z provincie Kuang-si.Bohatě ochmýřené lístky typické ovocné až medové vůně. Nálev oranžové barvy, ovocného aroma a plné, komplexně sladké a rozvíjející se chuti.Doporučená příprava: Pro optimální výsledek doporučujeme použít pro přípravu vodu cca 85°C.
Detaily

Pro zobrazení cen a dostupnosti se přihlašte

Náhled

Velkoobchod Orijin Tea

Na Maninách 856/15, Praha 7
+420 725 502 848
info@orijin.cz

Zákaznický servis

O nás | Kontakty
Novinky | Blog
Kompletní nabídka
Maloobchod | Čajovna

Podmínky

Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o shodě
Orijin Tea | XIN RONG INTERNATIONAL spol. s r.o. - All Rights Reserved
  • Menu
  • Kategorie
  • ČajeČaje
  • KeramikaKeramika
  • ČajeČaje
  • KeramikaKeramika
Nákupní košík
zavřít

Přihlásit

zavřít

Zapomněli jste heslo?

Nemáte účet?

Vytvořit účet
Sidebar
Začněte psát a zobrazí se produkty...
Obchod
0 items Cart
Můj účet