Ban Pen 2019 Da Shu Bing 357g
Bang Wai 2016 Bing 357g
Dian Hong Jin Zhen
"Zlaté jehličky" – výtečná sorta červeného čaje, letos z vyhlášené oblasti Feng Qing provincie Yunnan. Obsah "Da Jin Hao" neboli "velkých zlatých tipsů" činí až 80%. Bohatě ochmýřené silnější tipsy jsou stejnoměrně svinuté.
Barva nálevu je tmavě oranžovo-červená a pozoruhodně čistá. Vůně je vyváženější a intenzivnější než u třídy Dian Hong Gong Fu a lze v ní cítít aroma sušených meruněk, lesního medu a broskví.
Chuť je velmi pronikavá & jemná. Čaj vydrží mnoho nálevů, aftertaste v ústech přetrvává dlouhou dobu po samotném pití.
Velice dobrý jako prohřívající čaj, což jej činí zvláště vhodným pro popíjení v chladných měsících roku. Pro příležitostné milovníky čaje má vskutku euforizující účinky.
Dian Hong Mao Feng
Orijin 2023 Simao Mini Bing
Malé puerové koláčky (xiaobing) z oblasti Simao naší vlastní produkce.
Tmavý nálev vyvážené, příjemně nasládlé a hladké chuti s charakterem skořápkových plodů a dřevin.
Ideální na cesty, do práce, domů, prostě kdekoli a pro jakýkoliv druh přípravy od gongfucha po grandpa style.
Box 8ks po 7g (celkem 56g čaje).
Orijin 2023 Simao Sheng Bing 100g
Xiao Qing Gan 2009
Yi Wu Ma Hei 2024 Sheng Bing 200g
Yue Guang Bai „White Moonlight“
Yunnan Bai Mu Dan
Yunnan Mao Jian 2023
Yunnan Mao Jian 2024
Yunnan Da Ye
Yunnan Hong Cha [jun-nan hong ča] - základní a nejběžnější čínský červený čaj. Do této skupiny se v Číně řadí všechny červené čaje střední třídy z Yunnanu. Jedinou podmínkou je výroba čajů z kultivaru Yunnan Da Ye, tedy velkolisté variety yunnanského čajovníku. Čím větší podíl zlatých tipsů, tím výše se čaj řadí, kouřovitost je naopak méně vítaná - znamená totiž vyšší teplotu sušení a tím pádem rychlejší výrobu čaje.
Barva nálevu je oranžově-červená až světle hnědá, čaj voní po sušených švestkách, chuť je plná, jemně ovocná, při vhodné přípravě není vůbec trpká, aftertaste výrazně sladký až medový. Vynikající čaj za skvělou cenu.
Použitý materiál pochází z vysoce položených bio čajových zahrad (1300 – 1800 m.n.m.) z jarní sklizně. Oproti minulým letem pochází materiál na výrobu čaje ze stromků a nikoli z keřů, tudíž je komplexnější, vydrží více nálevů a má výraznější Qi.